flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Із зали суду: Місцевим судом ухвалено виправдувальний вирок

06 серпня 2018, 09:00

Вироком Липоводолинського районного суду Сумської області від 24 липня 2018 року гр.В.  визнано невинуватим у пред'явленому обвинуваченні за ч.1 ст.246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу) та виправдано його у зв'язку з недоведеністю в його діянні складу кримінального правопорушення.

Органом досудового розслідування гр. В. обвинувувався у тому, що він у березні 2018 року неподалік від ставка в с.Легуші Калінінської сільської ради Липоводолинського району Сумської області умисно, протиправно вчинив незаконну порубку двох дерев породи бересту до ступеня припинення росту у лісовому насадженні, розміщеному на території зазначеної сільської ради, що спричинило шкоду лісу, у сумі 32996 грн. 26 коп.

Ухвалюючи виправдувальний вирок суд виходив із того, що відповідно до ч. 1 ст. 246 КК України кримінальна відповідальність за цим законом настає за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях при заподіянні протиправними діями лише істотної шкоди.

При цьому, суд акцентував увагу на тому, що поняття «істотна шкода» є оціночним, і питання істотності шкоди, завданої незаконним порубом, слід вирішувати в кожному окремому випадку з урахуванням усіх обставин справи та обов’язково із застосуванням як матеріального, так і екологічного підходів. За змістом пред’явленого обвинувачення гр. В. інкримінувалося завдання істотної шкоди незаконною порубкою лісу тільки в її матеріальному підході (аспекті), чого не достатньо для визнання шкоди істотною навіть з урахуванням зізнавальних показань обвинуваченого.

Вирішуючи питання про істотність завданої порубом дерев шкоди суд врахував ті обставини, що порубом дерев завдана матеріальна шкода у сумі 32996,26 грн., зрубано два дерева породи бересту, відсутні відомості про занесення цієї породи дерева до Червоної книги України чи інші відомості про рідкісність виду цього дерева, обвинувальний акт не містив опису будь-яких інших спричинених негативних наслідків довкіллю, завданих таким порубом, і обвинувачення щодо настання таких наслідків гр.В. не пред'являлось.

Вирок місцевого суду станом на день розміщення цієї інформації на сайті суду не набрав законної сили та може бути протягом 30-денного строку оскаржений в апеляційному порядку.

Із повним текстом ухваленого вироку можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи: 581/279/18, головуючий суддя – Кузьмінський О.В.

                                                                  

         Інформацію підготував суддя-спікер Бутенко Д.В.