Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відносини між керівництвом та вчителями загальноосвітніх навчальних закладів щодо визначення щорічного педагогічного навантаження мають певні організаційно-правові особливості. Саме з особливостями правового регулювання зазначеного вище питання зіткнувся місцевий суд при вирішенні одного із трудових спорів.
Так, рішенням Липоводолинського районного суду Сумської області від 18 квітня 2018 року, залишеним без змін судом апеляційної інстанції, відмовлено у задоволенні позовних вимог про скасування наказу директора ЗОШ у частині розподілу тижневого навантаження відносно гр. Г. та про зобов’язання встановити педагогічне навантаження в розмірі 18 годин на тиждень на 2017-2018 навчальний рік.
При вирішенні даного спору суд виходив із того, що позивач була призначена на посаду вчителя однієї із ЗОШ Липоводолинського району Липоводолинським районним відділом освіти з вересня 1995 року з навантаженням у 8 годин на тиждень, надавши при зарахуванні її на цю посаду фактичну згоду на встановлення їй в подальшому педагогічного навантаження саме в такому розмірі. З огляду на це, установлення керівництвом школи тижневого навантаження позивачу на 2017-2018 навчальний рік тривалістю 10,5 годин судом не розглядалось в якості порушення вимог ст.25 Закону України «Про загальну середню освіту» щодо обов’язкового встановлення навантаження для вчителя школи у виді 18 годин протягом навчального тижня (тарифної ставки).
До цього, судом враховано ті обставини, що позивач у квітні 2017 року знайомилася із попереднім розподілом навантаження на наступний навчальний рік, який введений у дію наказом керівництва навчального закладу наприкінці серпня 2017 року, що свідчило про дотримання двомісячного строку попередження працівника про зміни у розмірі оплати праці позивача, пов’язаної із прийняттям на роботу молодого фахівця (ст.32 ч.3 КЗпП України).
Отже, при щорічному визначенні педагогічного навантаження для вчителя роботодавцем враховуються як умови, за яких такий працівник був прийнятий на роботу (повна тарифна ставки чи її частина), так і кількість годин, передбачених навчальними планами школи, наявність відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у навчальному закладі.
Із повним текстом рішення місцевого суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи 581/949/17 (головуючий суддя – Кузьмінський О.В.)
Інформацію підготував суддя-спікер Бутенко Д.В.