Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На це питання Липоводолинський районний суд Сумської області надав відповідь вирішуючи спір за позовом гр. Н. до сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно.
Так, обов’язковою умовою для спадкування права власності на земельну ділянку, належній фізичній особі, є набуття спадкодавцем за його життя такого права в порядку, визначеному законом, з отриманням відповідного правовстановлюючого документа.
Як установлено у рішенні Липоводолинського районного суду Сумської області від 28 серпня 2017 року, залишеним без змін судом апеляційної інстанції, рішення сільської ради про передачу у власність спадкодавця за його життя земельної ділянки площею 0,65 га не приймалось, а включення такої особи у список жителів сільської ради на приватизацію землі, затвердженого виконавчим комітетом сільської ради, відповідно до норм Земельного кодексу України в редакції 1990 року, не є підставою для виникнення у фізичної особи права власності на земельну ділянку, яка перебувала лише у її користуванні.
Також у зазначеному вище рішенні виконавчого комітету сільської ради прописано лише прізвище спадкодавця без зазначення площі та цільового призначення земельної ділянки, на приватизацію якої вона мала право.
Довідково слід зазначити, що до 01 січня 2002 року право власності на земельні ділянки виникало після встановлення землевпорядними організаціями їх меж у натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право (таким документом був державний акт на право власності на земельну ділянку) (ст.ст.22,23 Земельного кодексу України в редакції 1990 року).
Із повними текстами судових рішень усі бажаючі можуть ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером цивільної справи: 581/447/17, головуючий суддя – Кузьмінський О.В.
Інформацію підготував суддя-спікер Бутенко Д.В.