flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рубрика «Із залу суду»

23 грудня 2015, 16:38

 Судом відмовлено  у поновленні  виплати  пенсії працюючій фізичній особі

 
17  грудня 2015 року постановою Липоводолинського районного суду Сумської області  відмовлено гр. С. у визнанні протиправними дій управління ПФУ в Липоводолинському районі Сумської області по непоновленню виплати з 01 червня 2015 року пенсії по інвалідності та у зобов’язанні поновити її виплату саме з цього часу через безпідставність заявлених вимог.
Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову суд виходив з того, що положеннями абз. 2 ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (із змінами відповідно до  Закону № 213-VIII) визначено те, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених» , «Про державну службу»,  «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Вищезазначені норми Закону є діючими, рішенням Конституційного суду України неконституційними не визнані, а отже підлягають обов'язковому застосуванню органами Пенсійного фонду України та всіма органами державної влади на території України.
Оскільки позивач продовжує працювати на посаді державного службовця та врахувавши зміни до законодавства відповідно до Закону № 213-VIII, суд вважав, що відсутні підстави для поновлення та виплати гр.С. пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 01 червня 2015 року по 31 грудня 2015 року.
Суд послався також на те, що  одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері, в тому числі і щодо зменшення соціальних  виплат, є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадянина та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень (абзац сьомий підпункту 2.1 пункту 2 Рішення Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011). До цього, механізм реалізації соціально-економічних прав громадян може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства, необхідності запобігання чи усунення загроз економічній безпеці держави.
 
Інформація підготовлена  суддею-спікером суду Бутенком Д.В.
разом із прес-секретарем суду Карпець М.М