Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суд визнав протиправним рішення місцевого органу Пенсійного фонду України про відмову у призначенні пенсії
23 вересня 2015 року за результатами апеляційного перегляду Харківським апеляційним адміністративним судом залишено без змін постанову Липоводолинського районного суду Сумської області від 15 липня 2015 року (справа № 581/400/15-а) у адміністративній справі за позовом гр.М. до управління Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі Сумської області про визнання протиправним рішення та зобов’язання вчинити дію.
Зазначеним судовим рішенням визнано протиправним рішення управління Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі Сумської області про відмову гр.М. у призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку на 8 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та зобов’язано відповідача призначити гр.М. пенсію зі зниженням пенсійного віку на 8 років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
При вирішенні даного адміністративного спору, суд виходив з того, що єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користування пільгами, встановленими законом, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку такого статусу.
Суд також врахував, що військовий квиток позивача, довідка військової частини та архівна довідка Галузевого державного архіву Міністерства оборони України підтверджує факт перебування позивача у 1987 році в смт Поліське Поліського району Київської області, яке відповідно до додатку №1 до постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991 року, яким затверджено Перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесено до зони безумовного (обов’язкового) відчуження.
При ухваленні судового рішення також прийнято до уваги показання трьох свідків про їх спільні та неодноразові виїзди із позивачем до зони відчуження для виконання робіт по усуненню наслідків аварії на ЧАЕС.
Отже, у даному спорі між фізичною особою та суб’єктом владних повноважень судовий захист порушеного права виявився ефективним засобом його врегулювання.
Інформація підготовлена суддею-спікером суду Бутенком Д.В.
разом із прес-секретарем суду Карпець М.М.