Керування автомобілем в нетверезому стані може мати серйозні наслідки
Наприкінці серпня 2015 року Липоводолинський районний суд Сумської області розглянув справу про адміністративне правопорушення по факту вчинення ДТП та керування автомобілем у нетверезому стані.
Гр. А. притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124, ст.130 ч.1 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у фіксованому розмірі 3400 грн. за те, що він 04 серпня 2015 року близько 02 год. 00 хв. в смт Липова Долина по вул.Роменській, керуючи автомобілем марки «ВАЗ» в нетверезому стані, виїзжаючи з другорядної дороги на головну дорогу, не надав переваги в русі автомобілю «МАЗ» з причепом, який рухався по головній дорозі, в результаті чого здійснив зіткнення керованим ним автомобілем з вантажівкою, завдавши останній механічне пошкодження.
При обранні виду адміністративного стягнення, суд прийняв до уваги те, що значних механічних пошкоджень автомобілю потерпілого не завдало (деформовано скат одного із задніх коліс) і завдана шкода адмінпритягуємим потерпілому на день розгляду справи повністю добровільно відшкодована, не завдано шкоди дорозі та дорожньому обладнанню, а також врахувано дані про особу порушника (він є особою пенсійного, 72-річного віку, використовує автомобіль з причепом при веденні разом з дружиною домашнього господарства, має більш ніж 13-річний водійський стаж, до адміністративної відповідальності притягується вперше) та щире каяття останнього.
Окрім цього суд вважав, що застосування адміністративного стягнення до порушника у виді адміністративного арешту є занадто суворим видом стягнення з огляду на особу порушника, а позбавлення права керування автомобілем суд розглядав недоцільним, про те сплата значного за обсягом штрафу на користь держави при незначних доходах особою адмінпритягуємого у виді пенсії за віком забезпечить більш дійове перевиховання і переосмислення порушником його негативної поведінки.