flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулася спільна нарада суддів, прокурорів та співробітників міліції

03 серпня 2015, 15:32

 

Відбулася спільна нарада суддів, прокурорів та співробітників міліції

 

29 липня 2015 року в приміщенні Липоводолинського РВ УМВС в Сумської області відбулася оперативна нарада по підведенню підсумків роботи щодо попередження протидії злочинності на території Липоводолинського району Сумської області за І півріччя 2015 року. У цьому заході прийняли участь прокурор Липоводолинського району Сумської області Довгаль В.І. та підпорядковані йому прокурори, начальник Липоводолинського РВ УМВС України в Сумській області Сердюк А.В., дільничні інспектори та керівник органу  досудового розслідування Стеценко Є.В., а також голова і двоє суддів Липоводолинського районного суду Сумської області.

На початку наради виступив прокурор районної прокуратури Довгаль В.І., який навів загальну характеристику стану профілактики, протидії злочинності та корупції на території району, звернувши увагу на  прорахунки та суттєві недоліки в діяльності співробітників Липоводолинського РВ УМВС України, а також узагальненню виклав дієві способи покращення діяльності зазначеного підрозділу та запровадження механізмів попередження протиправних дій з послідуючим відновленням довіри населення до всієї правоохоронної  системи району.

Начальник Липоводолинського РВ УМВС Сердюк А.В. запевнив присутніх в тому, що ним щоденно проводиться клопітка та достатньо об’ємна робота з покращення  стану оперативно-розшукової та слідчої роботи, удосконалення практики по справам про адміністративне правопорушення, яка з часом забезпечить відповідні позитивні результати.

Голова районного суду Бутенко Д.В. зупинився на процесуальних питаннях покращення  стану розгляду справ про адміністративні правопорушення та забезпечення якості й оперативності судового розгляду кримінальних проваджень як судової складової практичної боротьби із злочинністю, навівши відповідні порівняльні статистичні дані за І півріччя 2014 року і 2015 року.

Зокрема, Бутенко Д.В. навів типові недоліки в оформленні матеріалів у справах про адміністративні правопорушення, які слугували підставами для повернення матеріалів суддями на дооформлення до місцевого підрозділу міліції та закриття проваджень. Окремо доповідач зупинився на виявлених помилках у кваліфікації дій порушників, навів практичні поради по підвищенню якості оформлення таких матеріалів та для покращення доказового обґрунтування таких матеріалів і для покращення оперативності розгляду таких справ в суді (зокрема зазначив про своєчасне виконання постанов судів про приводи, про забезпечення сповіщення про час та місце судового розгляд справ по мобільних засобах зв’язку тощо).

Суддя Сізов Д.В. детально висвітлив правильність кваліфікації дій осіб, які вчиняють психологічне чи фізичне насильство в сім’ї, сутності самого насильства як складової адміністративного проступку, роз’ясненні змісту Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» і визначених в ньому позасудових механізмів усунення цього негативного соціального прояву (складання офіційних попереджень про недопущення вчинення насильства в сім’ї та оформлення захисних приписів до таких порушників, а вже після цього у разі подальшого порушення такими особами спокою та звичайного укладу в сім’ї притягати цих осіб до адміністративної відповідальності, результатом чого може бути застосування достатньо суворих стягнень у виді громадських робіт та адміністративного арешту).

Судді Кузьмінський О.В. і Сізов Д.В. окремо зупинилися на питаннях покращення якості  оформлення клопотань слідчих і прокурорів до слідчого суді Липоводолинського районного суду Сумської області, мотивації в них необхідності вчинення певних  слідчих дій з дозволу слідчого судді. Разом із цим констатовано значне покращення оформлення таких матеріалів, що надходять від  Липоводолинського РВ УМВС до суду за останні пів року.

Голова суду Бутенко Д.В. вказав на необхідності покращення співробітниками міліції та прокурорами оперативності судових розглядів кримінальних проваджень, що в свою чергу має забезпечити  застосування до злочинців адекватних  вчиненому ними покарань і відшкодування  заподіяної шкоди потерпілим.

Зокрема, доповідач зазначив, що з використанням новітніх технологій можливо значно покращити оперативність судового розгляду кримінальних справ, використовуючи механізм надіслання судових повісток смс-повідомленнями, проведення допиту свідків, потерпілих і обвинувачених у режимі відеоконференції, з використанням сучасних  засобів зв’язку та телефонії заздалегідь інформувати учасників провадження про необхідність явки свідків та інших учасників кримінальних проваджень тощо.

Підводячи підсумок наради, учасники подякували один одному за конструктивний діалог та окреслення проблемних питань по боротьбі зі злочинністю і зазначили, що такі заходи буде доцільно проводити в  майбутньому з метою координації спільних питань правозастосування.